Svet-Stranek.cz
pomoc pro majitele psů s problematickým chováním, výcvik psů, venčení psů, ubytování psů
problémové chování psů

první dny v novém domově:pomoc pro majitele psů s problematickým chováním, výcvik psů, venčení psů, ubytování psů

první dny v novém domově

Přineseme si domů roztomilé štěňátko. Co dělat, aby se cítilo dobře a vyrostl z něj vyrovnaný pes?
Vybrali jsme si štěně a jsme s ním na cestě domů. Je to velká událost nejen pro nás, ale především pro naše štěně. Předpoklácám, že již máte doma připraveno vše potřebné - pelíšek, misky, hračky apod.
 
Takže co dál? Co dělat, aby si nové štěně rychle zvyklo na nový domov a pravidla v něm?

 

Nejdůležitější je si uvědomit, že ačkoli jsme si domů donesli hrozně roztomilou kuličku chlupů, které chceme dát všechnu svou lásku, tak rozhodující je to, že je to PES! Většina lidí věří, že když bude svého psa milovat a bude mus svou náklonnost dávat najevo mazlením, hlazením, dobrotkami apod., tak mu jeho pes bude oplácet stejně. Toto je ale základní chyba všech majitelů, kteří se za čas diví, že je jejich pes "problémový", když mu přeci dali "vše" a milují ho.

 
Psí podstata spočívá v tom, že žije ve smečce s přísně stanovenou hyerarchií a vše, čeho chce dosáhnout, si musí zasloužit!
 
Proto, když si štěně přinesete domů, je nutné hned od začátku stanovit pravidla. Kam pes nesmí, co pes nesmí dělat nebo naopak co dělat má atd. Pro štěně je to naprosto přirozené a v žádném případě to nebere jako trest!
Je tedy mylné si myslet, že "dnes mu vyjímečně dovolím, spát se mnou v posteli". Pokud mu to jednou dovolíte, ono to bude brát jako dovolenou činnost a nebude divu, že se toho bude dožadovat i později.
Už od narození dodržuje štěně pravidla smečky - přesně ví, co si smí dovolit a co ne a když tyto nedodržuje, nežere nebo je dokonce ze smečky vypuzeno. Je tudíž zvyklé se od malička přizpůsobovat......a pokud na to navážete, uděláte z něj spokojeného a šťastného psa.
Takže nejlepší rada pro spokojený život se psem? Ještě než si štěně přinesete domů, vklidu si sedněte s celou rodinou a stanovte si pravidla - co chcete a nechcete, aby Váš pes dělal. To malé, roztomilé štěňátko brzy vyroste a bude se řídit tím, co jste ho jako štěně naučili, pravidly, které jste mu stanovili!
 
Proto udělejte své štěně i sebe šťastným a stanovte jasná pravidla hned první den...